Meie ühiskond on muutunud kiirrongiks. Tööl on kiire. Ka koolis on kiire. Ühest ainetunnist teise, jooksuga sööma, trenni, koju, fb, õppima…
Õpetajad kiirustavad õppekavu läbima – ees ootavad tasemetööd, eksamid. Kusagil võrreldakse tulemusi, koostatakse edetabeleid…
***
Kell heliseb tundi. Ta läheb. Meel on mõru, sest eile ei osanud tõusnud sõnelust kuidagi lahendada….Matemaatika on raske…piinlik on kelleltki abi küsida…
Kõrvaltoas olid vanematel külalised. Seega jäi ka öö napiks. Kooliteel naersid kaaslased ta välimust.
Ta püüab olla siin ja praegu, kuid see on nii raske.
Enam ei suuda. Kohin kõrvus, süda pekslemas, lükkavad käed nagu iseenesest vastas oleva laua ümber.
Kolin, kiljumine, vaikus…
Ta haarab koolikoti ja läheb…
Refereeritud eripedagoog Diana Tarandi Keila kooli HEV-koordinaatori artiklist delfi.ee-s
***
Kodulehtedelt otsitakse üha rohkem psühholoogide, terapeutide, sotsiaal- ja eripedagoogide ning tugiisikute kontakte.
Liiga palju õpilasi tarvitab tervisliku toidu kõrvale antidepressante, ravimeid, mis aitaksid hoida tähelepanu või uinuda ja parandaksid keskendumisvõimet.
Tegevust alustab Kaasaja Noorukite Suhtlusklubi mis on sotsiaalsele avatusele ja edukusele suunav eneseabigrupp.
Aeg, turvatunne, arutelu, vastastikune austus ja julgustamine, sõprus, mõistmine ja kuulamine… need lihtsad keemiavabad lahendused.
Grupitöö vormis arendame suhtlemisoskusi, avatust, koostööd. Saame infot enesesesse vaadates ning läbi mängulise peegelduse. Laseme pingelistel teemadel lauale tulla ning otsime koos lahendusi. Soodustame avatud vestlusi vanematega ning sotsiaalses liinis selleks, et orienteeruda lahendustele mitte süüdistustele. Aitame leida enda tugevused, ning eristumise koha tulevikku vaadates. Arendame ettevõtlikku meelt ja rahvusvahelisestumist. Kohtume inspireerivate inimestega.
Oodatud on 14-16 aastased noored! Ühes grupis 10- 15 osalejat.